Hakkımızda

Türkiye'de paraşütçülük alanındaki çalışmalar paraşüt okuluyla başlar.Ulu önder Atatürk’ün direktifleriyle 3 mayıs 1935 yılında kurulan Türkkuşu Genel Müdürlüğü bünyesinde faliyete geçen Paraşüt Okulu, 2003 yılı itibariyle 38084 paraşüt başlangıç kursiyeri yetiştirmiştir.

1963 yılından itibaren paraşüt tekamül kursları planlanmış ve açılan tekamül kurslarında bu güne kadar 680 paraşütçü FAI-D sertifikası almıştır.

Paraşüt okulu, yetişmiş uzman kadrosuyla faaliyetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için Selçuk/Efes’ teki hava alanını atlayış merkezi (DROPZONE) haline getirmiştir ve yıl boyu açık olacaktır. Efes iklimsel özellikleri açısından yılın her ayı atlayış yapabilmeye müsait bir yer olmanın yanı sıra bir çok turistik bölgeye de yakınlığıyla dikkat çeker (Efes Antik Kenti,Meryem Ana Evi, Şirince, Artemis Tapınağı, Kuşadası, Yedi Uyurlar vb.).

Paraşüt okulu, başlangıç eğitimlerinin yanı sıra bir çok branşta eğitim verir(hedef, stil, formation skydiving, canopy formation, skysurf, freestyle, wingsuit).