Подробнее на сайте:
https://avtoremonto.ruhttp://getkredit.ruhttps://healthenter.ru
https://rukamisdelai.ruhttp://free-minigames.com http://buy-vehicle.ruhttp://saurfang.ru https://wellbuilding.ruhttps://cleanmedicine.ruhttp://make-credit.ruhttps://originhealth.ru http://wow-helper.ruhttp://live-cms.ru http://carautoremont.ruhttp://nunax.ru

Efes’te SKYDIVING

4000 metre yükseklikten kollarını açıp boşluğa süzülmek tarif edilemez bir duygu. Size bu duyguyu tarif etmeye çalışmayacağım boşuna. Çünkü sanırım anlatılmaz yaşanır lafı skydiving için söylenmiş, ben ne desem boş.

Bu hissi merak ediyorsanız okuduklarınız, izledikleriniz sizi bir yere kadar heyecanlandırabilir, en usta yazarın yazacaklarıyla bile o hissin yakınından geçmek mümkün değil, bizzat deneyimlemeniz lazım. Bu yüzden ben de bu yazıda size karar sürecimi, atlayış öncesi ve sonrası hissettiklerimi ve eğer siz de atlamak isterseniz bu işi nerede nasıl kaça yapabileceğinizi, sizi nelerin beklediğini anlatacağım.

Uçmak, yüksekte olmak beni hep heyecanlandırmış bir eylem olmuştur. Uçağa binip bir yerlere gitme fikri bile muhteşem bir şey bence. Seyahat etmeyi bu kadar sevmemde yeni yerleri görmek kadar uçma, uçakta olma hissinin payı büyüktür. Bugüne kadar aksiyon seven bir bünye olarak yüksekten atlanan, serbest düşüş içeren ne varsa kendimce cesaret edip denedim. Bungee jumping, SCAD (30 metre sırt üstü serbest düşüş) hatta trapezden bile büyük keyif aldım. Skydiving ise hep daha zor ve uzak bir hayal gibi görünmüştü.

Peki nasıl oldu da bir anda kendimi 4000 metrede küçücük bir uçağın içinde bir Google Earth manzarasına bakarken buldum?

Peki nasıl oldu da bir anda kendimi 4000 metrede küçücük bir uçağın içinde bir Google Earth manzarasına bakarken buldum?

Geçtiğimiz hafta Ecemen whatsapp’tan uçaktan atlarken fotoğraflarını yolladı. Nasıl ya? Ben de istiyorum dedim hemen. Yıllardır istiyorum! Nerede yapılıyor? Beni de götür.

rkiye’de İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan transferle birkaç saat mesafede böyle bir merkez olduğunu, herhangi bir eğitim gerekmeksizin bir hoca eşliğinde uçaktan atlanabileceğini, yani isteyince skydiving yapmanın bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. İçimi bir heyecan kapladı. Her şey çok ani oldu. Hemen ekibi oluşturduk: Ece, Hazalve ben. Biletler alındı, kalacak yer ayarlandı. İstikbal göklerde, istikametse Selçuk.

ekip

Bu noktadan sonra olaylar şöyle gelişiyor:

İzmir Havalanından servisle Selçuk Efes Havaalanı’na geliyoruz. Önce ortamı görmemiz, biraz o moda girmemiz konusunda ısrarcı Ece. Gerçekten de hocalarla takılmak, sabah akşam burada atlayıp bu adrenalin yüklü aksiyonu hayatlarının rutini haline getiren insanlarla sohbet etmek, videolarını izlemek bizi bu fikre psikolojik olarak hazırlıyor. Her gün dünyaya çok başka bir yerden bakan bu insanların dünyası çok güzel. Etrafta koşturan çocuklar, şirin mi şirin köpekler, kursa katılan öğrenciler, rengarenk paraşütler, anlatılan hikayeler… Ortam şahane.

Öğeyi Oyla
(7 oy)