"Ben de Atladım" - Volkan Küçükönder

"Ben de Atladım" atlayış öykülerimizin ilki "Volkan Küçükönder'e ait...Volkan bu muhteşem deneyimi kendi kaleminde fotoğraflarıyla kendi bloğunda, http://action-man.tumblr.com/  "uçtum geldim" başlığıyla anlattı...


Şimdi de bizim bloğumuz da yine onun kalemin den yepyeni haliyle anlatıyor...


Sosyal ağlar üzerinde "action_man" adıyla bilinen Volkan Küçükönder'in  kaleminden "Uçtum Geldim" öyküsü


" UÇTUM GELDİM"

Sen manyak mısın? Hiç akıl yok mu sende! Ya paraşüt açılmazsa? Atlayışa gitmeden önce defalarca bu sorularla karşılaştım...Ama 12000 fitten saniyede 200 km hızla 45 sn boyunca serbest düşüşle Efes harabelerinin üzerine atlama şansını kaçırmak olmazdı...

Ben de bu heyecanlı, muhteşem, mükemmel, sıradışı deneyimi adım adım sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Anı anına Atlayış hikayem;

"BEN DE ATLADIM"

18 Temmuz 2011 Saat 12:45 te Efes Atlayış Merkezi’inde Tandem Atlayışımızı yapmak üzere memleketim Selçuk’ tan annemle yürüyerek yola çıktık. Selçukluların çok iyi bildiği “dutlu yol”u izleyerek önce Artemis Tapınağı’nın sonra mezarlık bölgesinin ve en son Efes’in yanından geçerek Efes Atlayış Merkezi’ne ulaştık. E yolun adının hakkını vermek lazımdı. Yolda bol bol dutta yedik.

 

 

* Sonunda tesise gelip action man olarak pozumu da verdim.

 

 

* Hocalarımız eşliğinde 10 dakikalık eğitimden sonra kıyafetimi giydim.

 

 

* İlkinin olmaması biraz canımı sıksa da sonraki giygiğim kıyafet üzerime tam geldi ve Mustafa Ağcahan hocamın yardımı ve verdiği kısa eğitimle atlayışa hazır hale geldim.

 

 

* Ve uçağa doğru yürümeye hocamla beraber başladık.


 

Cessna 208 model uçağımıza binerek bu müthiş deneyim için 12000 fit e çıkmak için havalandık. 12000 fite Kuşadası manzarası eşliğinde 12-14 dk arasında tırmandık.Ve uçakta benimle birlikte atlayacak arkadaşlar ile  çok eğlendik…

1 saniye bile acaba atlayabilir miyim? Atlayamayacağım galiba? Aman çok yüksek atlamasam mı? gibi bir düşüncem olmadığı uçakta kapı açıldı, atlayışlar başladı.

 

 

Ve atlama sırası bana geldiiiii, uçuyoruuuuuuuuzz!!!

 

45 saniye boyunca 12000 fitten güzel rüzgar, Kuşadası, Efes Harabeleri manzarası eşliğinde saatte 200 km hızla yere düşerek yaptığım atlayış bitti ve aşağıdaki manzaranın tadını çıkararak süzüle süzüle yere sağ salim indik.

 

 

Gülerek yapmaya geldiğimiz bu müthiş deneyim sıcak kanlı, emniyete son derece önem veren, güleryüzlü, yardımsever çalışanlar sayesinde yine gülerek bitti ve torunlarıma zevkle anlatayacağım bir anıyı daha defterime kaydetmiş oldum. Yeni hedefim bu işin eğitimini alarak sürekli atlayışlar yaparak adrenalin dolu, keyifli bu aktiviteyi hobilerim arasına koymak.

 

 

Siz de aklınızda hiçbir soru işareti olmadan son derece emniyetli ekipmanlar ve güvenliğe önem veren çalışanlar eşliğinde Selçuk\Efes e gelin ve en azından tandem atlayışını yapın. Emin olun böyle bir deneyimi yaşamış olamazsınız!

Öğeyi Oyla
(12 oy)