Tüm Haber ve Duyurular

Kayyum Heyeti Başkanının Göreve Başlama Mesajı Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ'ın 05.11.2023 tarihli "Göreve Başlama Mesajı"

Take Off Başvuruları
Başladı!
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ana yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off Girişim Zirvesi için başvurular başladı.

TEKNOFEST Girişim Yarışması Başvuruları Uzatıldı. TEKNOFEST yarışmacılarının girişim ekosistemine dahil olmaları, teknoloji yarışmalarında geliştirilen projelerin ticarileştirilerek topluma kazandırılması ve de girişime dönüşen projeler ile Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışmada katılımcılara toplamda 7 milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.
Başvurular 31 Temmuz itibari ile sona erecek.

THY Uçuş Akademisi (TAFA) ve THK İş Birliği Anlaşması THY Uçuş Akademisi (TAFA) ve THK, Bakım-Onarım, Yakıt ve Eğitim alanlarında iş birliği anlaşması imzalandı.

Kamuoyu Duyurusu Taşköprü/Kastamonu'da Konuşlu İken Marmaris Yangınına Müdahale Etmek İçin Havalanan RA-31591 Kuyruk Numaralı Rusya Federasyonu Menşeili Ka-32 KAMOV Tipi Yangın Söndürme Helikopteri 21.09.2022 Çarşamba Günü Saat 15:50 Sularında Çardak/DENİZLİ Acıgöl Mevkiinde Bilinmeyen Bir Nedenle Kaza Kırıma Uğramıştır.

Microlight eğitim faaliyetleri yeniden başlıyor. Türk Hava Kurumu ülkemizde havacılığın birçok alanında uçuş ve eğitim faaliyetlerine devam etmekte olup havacılık tutkunlarını gökyüzünde buluşturmaya devam ediyor.

THK Zonguldak Ereğli Şube Başkanı Abdullah HASÇELİK, THK Genel Başkanlığı'nı Ziyaret Etti. Zonguldak Ereğli Şube Başkanı Abdullah HASÇELİK, THK Genel Başkanlığı ziyaretinde Kayyum Heyeti Başkan Vekili Sayın Ali YÜKSEL ve Kayyum Heyeti Üyesi Sayın Adnan ZENGİN ile görüştü.

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Üyesi Adnan ZENGİN, Artvin Şube Başkanlığı’nı Ziyaret Etti Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Üyesi Adnan ZENGİN, Şube Başkanlıklarının çalışmalarını yerinde incelemek üzere ziyaretlerde bulunuyor.

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Üyesi Adnan ZENGİN, Rize Şube Başkanlığı’nı Ziyaret Etti. Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Üyesi Sayın Adnan ZENGİN, Genel Başkanlık Yönetimi’nin şubelerle birlikte bir bütün olarak ortak akılla hareket edebilmesi ve ana misyonumuz olan havacılık faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla yaklaşan faaliyet takviminden önce Rize Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türkiye Serbest Uçuş Model Uçak Faaliyetleri 2022 Yılı Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Türk Hava Kurumu ve Yenimahalle Sportif Havacılık Kulübü'nün Ortaklaşa Düzenlediği Türkiye Serbest Uçuş Model Uçak Faaliyetleri 2022 Yılı Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı.

Kamuoyu Duyurusu 28 Ağustos 2021 Cumartesi Günü Cumhuriyet Gazetesi’nde Çıkan “Uçurulmasın Diye Her şey Yapılıyor” ”THK’da ‘İhanet’ Gibi Görev Kusuru” Başlıklı Haberle İlgili Kamuoyu Duyurusu

THK Teknik A.Ş ile Ukrayna USE Firması arasında Helikopter Bakım Anlaşması IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.Türk firmalarıyla Ukrayna firmaları arasında iş birliğine yönelik anlaşmalara fuarda yeni bir anlaşma daha eklendi.

Kamuoyu Duyurusu THK - CMC İş Ortaklığı'nın Kiralama Yoluyla Temin Ettiği BE-200 88450 Kuyruk Numaralı Amfibik Yangın Söndürme Uçağı 14.08.2021 Cumartesi Günü Saat 14.45 Civarında Yangına Suyu Boşalttıktan Sonra Kaza Kırıma Uğramıştır.

Kamuoyu Duyurusu Türk Hava Kurumu Genel Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Nasıl Olunabileceğine Dair Bilgilendirme

Kamuoyu Duyurusu Türk Hava Kurumu'na Ait İstanbul İlinde Bulunan Otele İlişkin Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu muyesseryildiz.com Adlı İnternet Sitesinde Yer Alan 03.08.2021 Tarihli Habere İlişkin Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu Son Günlerde, Bazı Basın Yayın Organlarında ve Sosyal Medya Hesaplarında Yer Alan Sezgin Baran KORKMAZ ile ilgili İddalara İlişkin Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu Ülkemizin Çeşitli Yerlerinde Meydana Gelen Orman Yangınları ile İlgili Kamuoyu Duyurusu

Kurban Bayramı Faaliyeti Hakkında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı. Türk Hava Kurumu tarafından icra edilen Kurban Derisi Toplama Faaliyeti Hakkında Şube Başkanlıklarıyla Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Türk Hava Kurumu Eskişehir Endüstri Fuarında Eskişehir Endüstri Fuarı; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'in Yaptığı Açılış Konuşması ile Başladı.

24 Mayıs - 04 Temmuz 2021 Tarihinde Açılacak Planör Pilot Lisans Eğitimi 24 Mayıs - 04 Temmuz 2021 Tarihinde Açılacak Planör Pilot Lisans Eğitimi Başvuruları

THK Genel Merkez Kayyum Yönetimi Şubeler ile Diyaloglarını Yoğunlaştırıyor Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti, ağır sorunların çözüme kavuşturulması için sarf edilen yoğun mesaiye ek olarak, Türkiye genelinde yer alan 382 THK şubesinin kurumsal kapasitenin geliştirilmesi çalışmalarının daha yüksek standartlarda olması için şubeler ile yoğun diyaloğa ara vermeden devam ediyor.

Şube Saymanlarına E-Alındı Belgesi Eğitimi Verildi Şube Saymanlarına E-Alındı Belgesi ve Kurum Bünyesinde Kullanılmaya Başlanılan Bilgi Yönetim Sistemi Hakkında Eğitim Verildi.

THK'nin Bankalara ve SGK'ya Olan 1,7 Milyar Liralık Borcu Yapılandırıldı Kurumun Bankalara Olan Toplam 1,5 Milyar TL Borcu ile Vergi ve Sosyal Sigortalar Kurumuna (SSK) 200 Milyon TL'lik Borcun Yapılandırıldı.

THK Kayyum Heyeti, Şube Başkanları ile Video Konferans Toplantısı Yaptı THK Kayyum Heyeti, Şube Başkanlarıyla Yaklaşan Kurban Bayramı Faaliyetini Değerlendirmek İçin Video Konferans Toplantısı Yaptı.

Yabancı Öğrenciler İnönü'de Ağırlandı Eskişehir Büyüksehir Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 'Gençlik Değişim Programı' kapsamında Almanya/Frankfurt'tan gelen 15 kisilik öğrenci grubu THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi'nde misafir edildi. Öğrenciler THK hakkında detaylı bilgi edindi.

THK'dan TÜBİTAK'a Eğitim Türk Hava Kurumu model uçak öğretmenleri tarafından, TÜBİTAK Bilgem Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojileri Araştırma Merkezi mühendislerine İHA sistemleri, otopilot uçuşu ve radyo kontrollü model uçak eğitimleri verildi.

THK'dan 2019'un Son Ticari İHA-1 Pilotaj Eğitimi THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde 16-22 Aralık 2019 tarihleri arasında 2019 yılının son Ticari İHA-1 Pilotaj Eğitimi gerçekleştirilecek.

Model Uçak Rehber Öğretmen Başlangıç Kursu Sona Erdi Türkiye’nin dört bir yanından gelen kursiyerlerin katılımıyla, THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde 11-16 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Başlangıç Kursu sona erdi.

THK ve THK Üniversitesi Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesinde Türk Hava Kurumunun Ana Sponsorları arasında yer aldığı "Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi" Konya Selçuklu Kongre Merkezinde 27 Kasım 2019 Çarşamba günü (bugün) başladı.

THK ve THK Üniversitesi Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesinde Türk Hava Kurumunun Ana Sponsorları arasında yer aldığı "Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi" Konya Selçuklu Kongre Merkezinde 27 Kasım 2019 Çarşamba günü (bugün) başladı.

Madelet THK Müzesi'nde MADELET THK MÜZESİNDE 50 Yıl Sonra Yuvasında Ölümsüzleşti

Havacılık Eğitimlerimiz Ertelenmiştir. Havacılık Eğitimlerimiz COVID-19 Nedeniyle Ertelenmiştir. Kurs Tarihleri Pandemi Sürecini Göre Tekrar Duyurulacaktır.

Kamuoyu Duyurusu Türk Hava Kurumu Üniversitesi Pilotaj Bölümü İle İlgili Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu Türk Hava Kurumu Yönetimi İle İlgili Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün 16.09.2020 Tarihli Köşe Yazısı İle İlgili Kamuoyu Duyurusu