Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, THK’ya ait yangın söndürme uçağının Didim’de orman yangınına müdahale ederken Bafa Gölü’nden su alma esnasında kaza kırıma uğramasına ilişkin yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Milas’a gitti.

Vali Yurtnaç ilk olarak Bodrum-Milas Havaalanında bulunan Operasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Burada yangınla mücadele ekipleri ile bir araya gelerek, kazadan yara almadan kurtulan pilotlarımıza ve Orman Genel Müdürlüğü personeline geçmiş olsun dileklerini iletti. Kaza ile ilgili pilotlardan ayrıntılı bilgi aldı.

Daha sonra kazanın yaşandığı Bafa Gölü’ne giden Vali Yurtnaç, burada da incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında brifing aldı. Yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz gün talihsiz ve üzücü bir kaza yaşadık. En büyük tesellimiz pilotlarımızın bu kazadan yara almadan kurtulmasıdır. Türk Hava Kurumu olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemizin orman yangınlarıyla mücadelesine azami ölçüde destek vereceğiz. Kurumumuz bu anlamda tüm tecrübesini yeşil vatanın korunması için ortaya koyacaktır” ifadelerini kullandı.

Vali Yurtnaç’ın incelemelerinde,  Kayyum Heyeti Üyesi Dr. Mustafa Cihad Feslihan ile kurum yöneticileri de yer aldı.